محتوای آزمون sat به شرح زیر می باشد.

آزمون sat شامل سه بخش می باشد.

درک مطلب Reading – شامل 52 سوال می باشد و زمان پاسخگویی 65دقیقه است.

نگارش Writing – شامل 44 سوال می باشد و زمان پاسخگویی 35دقیقه است.

ریاضیات Math – شامل دو بخش است – بخش اول شامل 20 سوال و زمان پاسخگویی 25دقیقه است. بخش دوم شامل 38 سوال و زمان پاسخگویی 55دقیقه است.

College Board SAT exam
College Board SAT exam

در بخش ریاضیات جبر (شامل معادلات و دستگاه های جبری)، مسائل و آنالیز داده ها (شامل مباحث آماری) و ریاضیات پیشرفته (شامل اعداد مختلط) هندسه و مثلثات که بیشترین کاربرد را در زمینه های دانشگاهی و کاری دارند مورد تاکید قرار رفته شده است.

محتوای آزمون sat در بخش زبان انگلیسی:

در قسمت زبان انگلیسی نیز مهارت های درک مطلب و نوشتار مورد ارزیابی قرار می گیرند.

در بخش درک مطلب با رویکرد ارزیابی شواهد و قراین مسائل مختلف، طراحان آزمون به دنبال هستند.

در دسته ی دیگر سوالات این بخش، طراحان به دنبال سنجش توان داوطلب در دریافت مفهوم لغات یا عبارات نا آشنایی است که در متن استفاده شده و چگونگی تاثیر این عبارات در ساختن مفهوم کلی متن هستند.

دیگر دسته ی سوالات این بخش مربوط به بررسی های مطالعات مبتنی بر علوم مختلف و تاریخ است. طراحان بدنبال سنجش توان داوطلب در بررسی فرض های موجود، چگونگی ارائه و دریافت داده ها و در نظر گرفتن پیچیدگی های موجود هستند.

در بخش مهارت زبانی و نوشتاری، داوطلبین باید متون داده شده را خوانده و با توجه به ساختار موجود، اشتباهات ساختاری را پیدا کرده و آنها را تصحیح نمایند.

تعداد سوالات آزمون SAT دقیقا 154 می باشد.

سقف نمره آزمون 1600 می باشد. نمره منفی ندارد. سوالات تشریحی وجود ندارد ولی برای جوابدهی به سوالات ریاضی باید راه حلهای رسیدن به جواب در چک نویس ارایه شده باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *